עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
פסיכולוג ילדים מאמר מקצועי בתחום
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

התקף חרדה – כמה זמן הוא נמשך וכיצד ניתן להתמוד

13/09/2017 20:57
מכון חיבורים
התקף חרדה, התקפי חרדה, חרדות, פסיכולוג

התקפי חרדה עשויים להיות תופעה מלחיצה ומאיימת. מעבר לתסמינים הגופניים המפחידים, הסובלים מהתקפי חרדה עשויים לחוות תחושת חוסר אונים מעיקה, הנובעת מחוסר הוודאות בנוגע למשכו של התקף החרדה ולהיעלמותם וחזרתם של התסמינים השונים. הם עשויים להתרחש בכל שלב בחיים, בכל מקום ובכל סיטואציה, ואין שום דרך מלאכותית לגרום להם להפסיק ברגע שהתחילו. עם זאת, ידע בנוגע לאמצעי התמודדות ולהתקפי החרדה עצמם עשוי להקל את תחושת חוסר האונים המשתקת.

 

התקפי חרדה נמשכים בין עשר דקות לחצי שעה, כאשר בדרך כלל, התסמינים מגיעים לשיאם לאחר עשר דקות של התקף. בשלב הזה אתם תרגישו שהשרירים שלכם מתוחים, במיוחד בלסת, בצוואר, בכתפיים וברגליים. עליכם לנסות להרפות את השרירים, ולוודא שאינכם קפואים במקום. אם לא תזוזו למשך כל ההתקף, התסמינים הגופניים שלכם רק יחמירו. נסו להזיז לפחות חלק מהשרירים, ואם אתם מתקשים, התחילו בהזזת אצבעות וחלקי גוף קטנים.

 

לאחר זמן מה, התסמינים יתחילו לדעוך ואתם עשויים להרגיש את התקף החרדה הולך ושוכך. לעתים מדובר בהרגשה מטעה, והתסמינים עשויים לחזור יחד עם גל נוסף של חרדה. כמו בגל הראשון, אל תאפשרו לתחושות האלו לשתק אתכם, ונסו לזכור כי מדובר בתופעה טבעית שאינה מסוכנת. חזרו על שלבי הרגיעה פעם נוספת, נסו לנשום בצורה נכונה, וחשבו על כל מה שלמדתם על התקפי חרדה, עד שהגל האחרון ישכך והתקף החרדה יגמר.

 

אל תשכחו לומר לעצמכם שכמו כל התקפי החרדה הקודמים, גם התקף החרדה הזה יגיע לסופו. אם כבר חוויתם מספר התקפי חרדה דומים, תוכלו לנסות לשחזר במוחכם את הרגע שבו הבנתם שהתקף החרדה חלף, על מנת להזכיר לעצמכם שסוף ההתקף אינו רחוק. התפקיד שלכם הוא לא לסיים את התקף החרדה, אלא לעבור אותו בצורה הנוחה ביותר האפשרית.

 

במסגרת טיפול בהתקפי חרדה, תלמדו כיצד לנהל את ההתקף על הצד הטוב ביותר, וכיצד למנוע התקפים חוזרים ונשנים בעתיד. צוות הפסיכולוגים של מכון חיבורים מתמחה בשיטות טיפול שונות להתמודדות עם התקפי חרדה, הפרעות חרדה ובעיות רגשיות. באתר המכון תוכלו לצפות במומחים של מכון חיבורים דנים בהתקפי חרדה ובשיטות הטיפול השונות. 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: