עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
פסיכולוג ילדים מאמר מקצועי בתחום
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

איך תסיעו לילדכם לפני פגישה עם פסיכולוג ילדים?

21/08/2017 12:15
מכון חיבורים

בתור הורים, אתם ודאי לא רוצים לראות את ילדכם לחוץ, חרד, כועס או מפוחד. עם זאת, כאשר ילדים סובלים מהפרעה רגשית או נמצאים בתקופה לחוצה בשל אירוע חריג כמו מוות במשפחה או גירושין, לא תמיד פשוט לדעת כיצד ניתן להקל עליהם ולשפר את הרגשתם. אך ללחץ כרוני עשויות להיות השפעות בריאותיות, והוא עשוי לגרור התנהגויות שליליות שיפגעו בחייו של ילדכם. לכן, בנוסף לפגישה עם פסיכולוג ילדים, כדאי שתנסו גם אתם להקל על הלחץ שבו שרוי ילדכם:

 

1. אל תתביישו לדבר איתו/ה. דונו יחד איתו/ה בדרכים השונות שבאמצעותן ניתן להתמודד עם לחץ, בגורמים ללחץ ובכך שהוא מהווה תופעה נפוצה. חשוב לוודא שהילד/ה שלכם לא מתביישים ברגשות שלהם ומפנימים אותם, ולכן חשים לחץ רב יותר. אם אתם לא מצליחים לדובב אותם, תוכלו לקרוא את העצות הבאות שיסייעו לכם לדבר עם ילדכם.

 

2. נסו לתרגל יחד איתו שיטות להקלה על לחצים. רבים מהפתרונות המוצעים למבוגרים רלוונטיים גם לילדים: התעמלות גופנית, יוגה וטכניקות נשימה אינן נחלתם של מבוגרים בלבד. הטכניקות האלו עשויות לסייע לרגיעה והרפיה, וילדכם יוכל לאמץ אותן לאורך זמן על מנת לשמור על בריאותו הנפשית והגופנית.

 

3. אל תזלזלו בלחצים של ילדכם. גם אם התופעות שהם חווים כמלחיצות נתפסות בעיניכם כפשוטות ופתירות לחלוטין, נסו להכיר בקושי שלהם ולהביע הזדהות עם המצב שבו הם נמצאים. לעולם אל תתעלמו מהמצב רק כיוון שהוא נראה בר-חלוף בעיניכם, אלא נסו להתייחס לכל סיטואציה ומצב המלחיצים את ילדכם, ממש כפי שיעשה פסיכולוג ילדים בפגישה פרטנית.

 

4. הגבילו את זמן המסך. מחקרים מוכיחים כי צפייה בטלוויזיה וסרטים, משחקי וידאו ומחשב, מדיה חברתית ושימוש בטלפונים חכמים חושפים את הילדים לגורמי לחץ ולמידע שעשוי לגרום להם לחרדה. לא כדאי למנוע מילדכם כל מידע שעשוי להקשות עליו, אך יש חשיבות לצריכת מידע כזה באופן מתון ומתווך. נסו להגביל את זמן המסך לדברים מסוימים ולשעות ספציפיות, על מנת לנסות להקל על מצבו הנפשי של ילדכם.

 

הפתרונות האלו מצוינים, אך במקביל, חשוב להתייחס לבעיות התנהגותיות, הפרעות אכילה ותופעות של פגיעה עצמית באופן רציני ובמהירות רבה. אם אתם מבחינים בהתנהגויות מסוכנות מצד ילדכם, פנו לעזרה מקצועית של פסיכולוג ילדים בהקדם האפשרי. תוכלו להשאיר פרטים ופסיכולוג ילדים ממכון חיבורים יצור אתכם קשר על מנת לחוות דעה ולקבוע פגישת היכרות. 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: