עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
פסיכולוג ילדים מאמר מקצועי בתחום
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

איך תדעו שאתם סובלים מהתקף חרדה?

20/08/2017 22:19
מכון חיבורים

איך תדעו שאתם סובלים מהתקף חרדה?

כולנו מכירים את המשמעות הפשוטה של חרדה – תחושה מאיימת, גוש בגרון וכבדות בחזה שמופיעים כאשר אנו נקלעים למצבים מפחידים, מסוכנים או בלתי מוכרים. כאשר אנו סובלים מחרדה, אנו לא תמיד מצליחים לחשוב על פתרונות הגיוניים ומתרחקים מהיכולת להתנהג בצורה רציונלית. עבור רבים מאיתנו מדובר באירוע חד-פעמי או נדיר, אך עבור הסובלים מ התקפי חרדה או התקפי פאניקה, ההרגשה הזו מופיעה גם בעקבות אירועים שאינם מסוכנים, ועשויה להוות חלק תדיר מחייהם. אם אתם מרגישים חרדה לעתים קרובות, במצבים יומיומיים או ללא כל גורם ברור, יתכן כי אתם סובלים מהתקפי חרדה. שימו לב אם אתם מבחינים בתסמינים הבאים:

 

·         הזעה

·         רעידות

·         פעימות לב מואצות

·         קוצר נשימה

·         כאב בחזה

·         חנק

·         בחילה או כאב בטן

·         סחרחורות או עלפון

·         חוסר תחושה או תחושת עקצוץ

·         גלי חום או קור

·         פחד ממוות, אובדן שליטה או שיגעון

 

תסמיניו של התקף חרדה או התקף פאניקה בדרך כלל מגיעים לשיאם תוך 10 דקות, ונמשכים פחות מ-30 דקות. כמו כן, אנשים הסובלים מהתקפי חרדה מדווחים גם על בעיות אחרות, כגון:

 

·         פחד מפני התקפי חרדה נוספים

·         רמות מוגברות של חרדה כללית או מתח

·         פחד ממקומות הומי אדם (אגורפוביה)

·         חשש ממשמעותם של תסמיני התקף חרדה (כגון שיגעון או אובדן שליטה)

 

התקפי החרדה מלווים במחשבות והתנהגויות שונות. אתם עשויים לנסות להעמיד פנים ששום דבר לא קרה, לחשוש מכך שתעשו מעצמכם צחוק, לנסות לברוח מהסיטואציה או לעצור את נשימתכם. המתח בשרירי הגוף שלכם עשוי להתגבר, ויתכן שתרצו לנסות להסיח את דעתכם מהתקף חרדה. כיוון שחרדה היא הפרעה רגשית, התסמינים מהווים חלק אינטגרלי מההתקף. על מנת לדעת כיצד לטפל בהתקפי חרדה, עליכם לנסות לשים לב לתסמינים שאתם חווים, ובמסגרת הטיפול בהתקפי חרדה, לנסות לגלות כיצד אתם יכולים להקל עליהם.

 

חשוב מאוד לזכור שגם התסמינים הגופניים, לכאורה, הם למעשה תוצר של המוח שלנו. פחד ממוות שנחווה במהלך התקף חרדה לא מרמז על מצב מסוכן, וכך גם כאב החזה הנובע ממתח בשרירים, ולא מהלב עצמו. תחושת חוסר הנשימה נובעת מנשימה רדודה, והיא לא נעימה, אך לא מסוכנת. החרדה לא מתדרדרת לכדי שיגעון, והיא לא תגרום לסכיזופרניה. וכיוון שלחץ הדם שלכם עולה בזמן התקף חרדה, ולא צונח, הסיכוי לעילפון כמעט ולא קיים.

 

מעבר לתסמינים גופניים, קל מאוד לחשוב שהחרדה שלכם בולטת כלפי חוץ ועשויה להרחיק מכם חברים ומכרים שיחשבו ש"יצאתם מכלל שליטה". אך החרדה כמעט ואינה מקרינה כלפי חוץ, ורובם הגדול של התסמינים הם נפשיים ופנימיים. מניסיון של שנים, הפסיכולוגים של מכון חיבורים יכולים לומר בביטחון שהבושה ותחושת ההשפלה היא טבעית לחלוטין – אך היא אינה מתאימה למציאות בשטח.

 

צוות הפסיכולוגים המיומן שלנו ישמח להיפגש אתכם לפגישת היכרות, שבה תוכלו לדון בתסמיני החרדה, באופן שבו תוכלו להתמודד איתם ובאפשרויות הטיפוליות העומדות בפניכם. לחצו כאן על מנת להשאיר פרטים, ונשמח לחזור אליכם, להבין אתכם בשיחת הטלפון כיצד נוכל לעזור ולקבוע פגישה במידת הצורך. אתם יכולים גם להיכנס לאתר שלנו ולראות את המומחים שלנו מדברים על טיפול בהתקפי חרדה

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: