עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
פסיכולוג ילדים מאמר מקצועי בתחום
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פסיכולוג ילדים - כיצד יכול להשפיע על ילדכם

26/07/2017 16:00
מכון חיבורים
פסיכולוג ילדים

פסיכולוג ילדים

כיצד יכול טיפול פסיכולוגי לילדים להשפיע על ילדכם לשארית חייו?


לעתים קרובות, הורים מגיעים לטיפול פסיכולוגי לילדים על מנת לטפל בבעיה דחופה, כגון חרדה, בריונות בבית הספר, קשיי למידה או בעיות התנהגותיות. עם זאת, חשוב להבין שפגישה עם כל פסיכולוג, ובפרט פסיכולוג ילדים, היא לא רק תגובה מצוינת לקשיים ושינויים – אלא גם מהווה אמצעי למניעת בעיות עתידיות.

התערבות מוקדמת עשויה לתרום לטיפול בסוגים רבים של בעיות, כיוון שטיפול פסיכולוגי לילדים מסייע לפיתוח של כישורי התמודדות ממוקדי-פתרון ומעשיים שישפיעו על ילדכם לשארית חייו.


 כיצד פסיכולוג ילדים ילמד את ילדכם לפתח מנגנוני התמודדות

אף כי רוב פגישות הטיפול עם פסיכולוג ילדים עוסקות בסוגיות ספציפיות, הילדים ילמדו כיצד לזהות, לעבד ולהתמודד עם מחשבותיהם ורגשותיהם הכלליים באופן מודע ויעיל. הם ירכשו את הכלים והמיומנויות שיאפשרו להם לחשוב באופן חיובי יותר, וילמדו כיצד ליישם את האסטרטגיות האלו במצבים שונים בחיים. הטיפול הפסיכולוגי במכון חיבורים לא נועד "לתקן" את הבעיות, אלא לסייע לילדים לפתח מנגנוני התמודדות שבהם יוכלו להיעזר, עכשיו ובעתיד.


רכישת מיומנויות חברתיות

הייעוץ יסייע לילדים להבין את רגשותיהם ותגובותיהם של אנשים אחרים. כיוון ש פסיכולוג ילדים הוא אדם חיצוני ואובייקטיבי, הוא יכול לספק נקודת מבט שונה מזו של בני משפחה או חברים קרובים. כתוצאה מלחץ, חרדה או אתגרים רגשיים, יתכן כי המטופל לא יצליח להבין את המניעים וההתנהגויות של אנשים אחרים. מניעת חוסר-הבנה עשויה להקל באופן ניכר על הילד, ועל רגשות הבדידות והבלבול השליליים שהוא חווה.

מעבר לכך, הכישורים האלו יסייעו לו גם במצבים חברתיים אחרים בעתיד, ואם ימשיך לתרגל וללמוד אותם, הם יוכלו לסייע לו לנהל מערכות יחסים טובות ובריאות יותר לאורך כל חייו.


הידיעה שמישהו מוכן לעזור

אנו יודעים, בשל תוצאות הטיפול הפסיכולוגי לילדים במכון שלנו וגם בהסתמך על מחקרים שנערכו בתחום, כי שיעורי ההצלחה של הייעוץ בטיפול בבעיות פסיכולוגיות ורגשיות קלות עד מתונות הם גבוהים מאוד. בטווח הארוך, כמובן שאלו חדשות נהדרות עבור הורים וילדים כאחד.

עם זאת, להצלחות האלו יש תוצאות גם בטווח-הארוך: לאחר סיום הטיפול בעזרתו של פסיכולוג ילדים, הילדים יזכרו את היתרונות הכרוכים בטיפול הפסיכולוגי, ותמיד ידעו שיוכלו לקבל עזרה אם יצטרכו אותה. לפעמים, רק הידיעה הזו עשויה להספיק.

גם לאחר הטיפול, אם תגלו שאתם זקוקים לעוד קצת עזרה, הפסיכולוגים המקצועיים שלנו יעמדו לרשותכם על מנת לסייע בפתרונות מעשיים לאתגרים מידיים וברכישת כישורים חיוניים להצלחה בבית הספר ובחיים. אל תהססו ליצור איתנו קשר בכל שלב 1800-800-520

מכון חיבורים
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: